üyeliğinizle giriş yapın

Esosyo gizlilik

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ

Hukuki süreçler kötüye kullanım ve dolandırıcılık gibi olayların önlenmesi dışında kimliğinizi belli eden e-posta, telefon, açık adres, ip adresi gibi bilgileri, kimseyle paylaşmayız. Bu tür bilgilerinizin emniyette olduğundan emin olabilirsiniz.

Bilgi kullanımımız, açık kimliğinizi belli etmeyen, üye adınız, doğduğunuz mahalle/köy, yaşadığınız mahalle/köy veya mesleğiniz, yaşınız gibi diğer üyelerin hakkınızda kabaca bilgi sahibi olup sizinle size sunduğumuz platformda iletişime geçme, arkadaşlık isteği yollama hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktan ibarettir.

HESABINIZA AİT İSTATİSTİKÎ BİLGİLERİNİZ.

Hesabınızı kullanımınız, içerikleriniz, paylaşımlarınız, en çok iletişim kurduğunuz kişiler veya paylaşımda bulunmayı sevdiğiniz kişi ve siteler ip adresiniz gibi Hizmetlerimizi nasıl kullandığınızla ilgili sahip olduğumuz bilgilerin tümünü, hizmet sağlamaya ve Hizmetlerimizi desteklemeye yardımcı olacak şekilde kullanıyoruz.

Hizmetlerimizi nasıl kullandığınızı ve onlarla nasıl etkileşime geçtiğinizi, Hizmetlerimiz içinde ve dışında bağlantılı olduğunuz ve ilgilendiğiniz kişileri ya da şeyleri anlamak için bu bilgileri kullanarak Hizmetlerimizi sunabiliyor, içerikleri kişiselleştirebiliyor ve sizin için önerilerde bulunabiliyoruz.

HİZMETLERİMİZDE PAYLAŞIMLARINIZ, YAZDIĞINIZ MAKALELER, YAPTIĞINIZ WEB SAYFALARI

Hizmetlerimizi kullanarak paylaşım, makale veya web sayfası yayınladığınızda veya bir kurum veya kişi ile iletişim kurduğunuzda, yaptıklarınız ve yazdıklarınız herkes tarafından görülebilecektir.

Gönderi yaptığınız yerin türüne bakılmaksızın bu bilgiler herkese açık bilgilerdir, herkesle paylaştığınız bilgiler, Herkese açık profilinizdeki bilgiler veya bir esosyo yada gruba bağlı herhangi bir sayfada herkese açık başka bir platformda paylaştığınız içeriklerdir. Herkese açık bilgiler, Hizmetlerimiz içinde ve dışında herkese açıktır ve internet arama motorları, internet dışı medya (örneğin TV) aracılığıyla görülebilir veya erişilebilir. Bazı durumlarda, paylaşımda bulunduğunuz ve iletişim kurduğunuz kişiler bu içerikleri indirebilir veya Hizmetlerimiz içinde ve dışında başkalarıyla paylaşabilir. Başka bir kişinin esosyo ve bağlı servicelerde gönderisine yorum yaptığınızda ya da içeriğini beğendiğinizde, yorumunuzu ya da beğenmenizi gösterim yöneticisi bu kişidir. lakin içerik ile ilgili her türlü yasal sorumluluk içeriği ekleyene aittir.

Diğer kişiler, sizinle ilgili içerikleri seçtikleri hedef kitleyle paylaşmak için Hizmetlerimizi kullanırken örneğin bir fotoğrafınızı paylaşabilir, bir gönderideki bir konumda sizden bahsedebilir veya kendiniz hakkında onlarla paylaştığınız bilgileri paylaşabilirler.

YENİ SAHİP

Hizmetlerimizin veya varlıklarımızın sahibinin veya bunları kontrol eden kişinin tamamen ya da kısmen değişmesi halinde, bilgilerinizi yeni sahibe aktarabiliriz.

HAKKIMDAKİ BİLGİLERİ NASIL YÖNETEBİLİR VEYA SİLEBİLİRİM?

Hesabınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz. Hesabınızı sildiğinizde, fotoğraflarınız ve durum güncellemeleriniz gibi paylaşmış olduğunuz içerikleri sileriz. içerikleriniz ve etkileşimleriniz hesabınız silindikten sonra tüm sistemden kaldırılacaktır. bazı uc noktalardaki etkileşim izlerinin silinmesi zaman alabilir ama bir süreç sonucunda mutlaka silinecektir. Hesabınızı silmek istemiyor ama Esosyo'u kullanmayı geçici olarak bırakmak istiyorsanız, hesabınızı silmek yerine dondurabilirsiniz. Başkalarının sizinle ilgili paylaştığı bilgilerin hesabınızın bir parçası olmadığını ve hesabınızı sildiğinizde bu bilgilerin silinmeyeceğini lütfen unutmayın.

YASAL TALEPLER

Kanunların bunu yapmamızı gerektirdiğine iyi niyet çerçevesinde inanmamız durumunda, yasal bir talebi yerine getirmek için bilgilerinize erişebilir, onları saklayabilir ve paylaşabiliriz. Buna, yargı yetkisindeki yasalar uyarınca talebin yerine getirilmesinin gerekli olduğunu, söz konusu gerekliliğin bu yargı kapsamı dâhilindeki kullanıcılar için geçerli olduğunu, ulusal ve uluslararası kabul edilmiş standartlarla tutarlı olduğunu iyi niyet çerçevesinde düşünmemiz durumunda, Türkiye dışındaki mahkemelerden gelen yasal talepler de dâhil olabilir. Ayrıca, dolandırıcılık ve yasa dışı başka bir faaliyeti saptamak, önlemek ve çözümlemek; soruşturmaların bir parçası olduğu durumlar da dâhil kendimizi, sizi ve diğerlerini korumak veya ölüm veya muhtemel fiziksel yaralanmaları önlemek için gerekli olduğunu iyi niyet çerçevesinde düşündüğümüz durumlarda da bilgiye erişebilir, saklayabilir ve paylaşabiliriz. Örneğin, Hizmetlerimiz içinde ve dışında dolandırıcılığı ve kötüye kullanımı önlemek için, hesabınızın güvenilirliği hakkında üçüncü şahıs ortaklara bilgi verebiliriz.

Sizinle ilgili aldığımız bilgilere, Esosyo ve bağlı servisler ile yapılan alışverişlerle ilgili mali işlem verileri de dahil, yasal bir talebin veya zorunluluğun, resmi bir soruşturmanın veya koşul ya da ilkelerimizin olası ihlalleriyle ilgili soruşturmaların konusu olduğunda ya da zararın önlenmesi amacıyla uzun bir süre boyunca erişilebilir ve bu bilgiler tutulabilir. Kötüye kullanımın veya koşullarımızın diğer ihlallerinin tekrarlanmasını önlemek için koşullarımızı ihlal ettiklerinden dolayı kapanan hesaplardaki bilgileri en az bir yıl boyunca tutabiliriz.